במה שיפוץ הדירה כרוך וכמה יעלה?

July 26 2023Oded B

זה ברור ששיפוץ דירה יכול להיות לא רק יקר אלא גם מתיש ומורכב למדי, אבל התוצאות לרוב משתלמות. רגע לפני שאתם קוראים לאנשי המקצוע שיפשילו שרוולים, ריכזנו עבורכם את הטיפים הכי חשובים בתהליך הזה שנקרא שיפוץ קומפלט, שיפוץ נקודתי בבית ועוד. נתחיל עם כמה טיפים כלליים שחשוב לקחת בחשבון בעת תהליך השיפוץ בדירה:

  1. תכנון תקציב: כאשר אתם מתכננים את התקציב לפרויקט, שימו לב שאתם משאירים בצד כ-15% מעלות הפרויקט עבור הוצאות בלתי צפויות.
  2. בירור אישורים והיתרים: דגש זה רלוונטי לגבי מי שמעוניינים לבצע שיפוצים מסיביים יותר הכוללים בנייה, הריסה של קירות וכולי.
  3. השוואת אנשי מקצוע: מכיוון שכל בעל מקצוע מספק שירותים שונים וברמות שירות אחרות, חשוב להשוות בין קבלנים, הנדימנים וכל איש מקצוע אחר.
  4. השוואת מחירים: בדיוק כשם שחשוב להשוות בין אנשי מקצוע שונים, ככה גם חשוב לערוך השוואת מחירים לסוג השיפוץ שברצונכם לבצע בדירה.

כמה צפוי לעלות שיפוץ בבית?

בסופו של יום, בהתאם למה שאתם מחפשים ל”הוציא” מהשיפוץ שלכם, העלות תשתנה משמעותית. למשל, אם אתם רוצים לבצע פעולות ספציפיות כמו החלפת כיור וברזים, ציפוי אמבטיה או בכלל צביעת קירות, העלויות יכולות להסתכם במאות שקלים – אלפי שקלים בודדים. אבל, אם אתם מעוניינים לבצע שיפוצים נרחבים יותר, יש להיות מוכנים לעלויות של החל מכ-4,500 ש”ח – 7,500 ש”ח למטר רבוע.

בדרך כלל, שיפוץ דירה פירושו ביצוע שדרוגים כאלו ואחרים בכלים הסניטריים בבית, בציוד הקיים בדירה וכן החלפת או שיפוץ היבטים רבים ושונים בדירה. מכיוון שפרויקטים אלו יכולים לכלול המון פעולות ושיפוצים שונים, קשה מאוד לתמחר במדויק את העלות של שיפוץ למטר רבוע. עם זאת, באינטרנט קיימים גם מחירונים של שיפוצי דירות, בהם תוכלו למצוא מחיר ממוצע בשוק לכל סוג שיפוץ. במילים אחרות, יש לערוך השוואת מחירים.

מה יכול לכלול פרויקט השיפוץ שלי?

כאמור, כל פרויקט שיפוצים הוא לגופו. אבל באופן כללי, אפשר למנות כמה וכמה פעולות שונות אשר נכללות ברוב הפרויקטים של שיפוץ הבית. למשל, פרויקטים מהסוג הזה יכולים להיות כרוכים בפעולות הבאות:

  • החלפת ריצוף
  • צביעה מחדש של קירות
  • התקנת מכשירי חשמל מובנים למיניהם
  • התקנת גופי תאורה
  • ביצוע שינויים מבניים בסדרי גודל שונים

מלבד המצוין לעיל, ניתן גם לבצע פרויקטים כמו החלפת ברזים וכיורים, תיקון אמבטיה או ציפוי מחדש שלה, החלפת ידיות בארונות המטבח או המקלחת ועוד. באמת שהכול תלוי בתקציב שלכם לפרויקט, כמו שאנחנו רואים. אם התקציב נמוך, במקום לצבוע קירות במאות-אלפי שקלים, אפשר למשל להשתמש בטפטים מעוצבים אשר עולים כמה שקלים למטר רבוע. יש פתרונות להקל על התקציב, צריך פשוט לחשוב מחוץ לקופסה קצת.

רגע לפני שאתם עושים כל צעד כזה או אחר, ההמלצה הכי נכונה תהיה לערוך השוואת מחירים בין אנשי מקצוע שונים, סוגי שיפוצים, חומרי גלם ועוד.

בהצלחה!

Share: