גישור גירושין: אתגרים ופתרונות

August 02 2023doritr

אין ספק כי תהליך גירושים איננו תהליך פשוט. בין אם מדובר על זוג שמחליט להתגרש ואין לו ילדים ובין אם מדובר על זוג שיש לו ילדים. מדובר על החלטה שלא קל לקבל וגם לאחר שמקבלים את ההחלטה, לא קל להתנהל בתהליך הגירושים.

תהליך זה דורש למעשה הגעה להסכמות בין הזוג לגבי סוגיות שונות לרבות: חלוקת הרכוש המשותף שלהם, משמורת על הילדים, הסדרי ראייה, דמי מזונות ועוד. ישנם כאלה שמעדיפים לנהל את ההליך בבית המשפט וזאת בשל העובדה שהם רוצים להשיג עבורם את המקסימום וישנם כאלה שמבינים שהמפסידים העיקריים בתהליך גירושים המתנהל בין כותלי בית המשפט בצורה מכוערת יהיו הם וכמובן, הילדים שלהם. על כן, מגשר גירושין במקרה הזה מהווה את האופציה הטובה ביותר.

מדוע כדאי לבחור מגשר גירושין?

מגשר גירושין מהווה אופציה טובה ביותר כיום לכל זוג המצוי בהליך גירושין לא מצליח להגיע להסכמות. טרם פונים לבית המשפט לצורך הכרעה בסוגיות השונות וטרם נכנסים למאבק לא נעים, כדאי מאוד לנסות את האופציה של גישור גירושין.

גישור גירושין הוא הליך המוצע על ידי מגשר מקצועי ומנוסה אשר מבין היטב הן בתחום דיני משפחה והן בתחום הגישור עצמו. המגמה שלו היא להביא את הזוג להידברות והבנה על מנת שיגיעו להסכמות הנדרשות בהליך גירושים.

המגשר משוחח עם שני הצדדים, מבין מהו הרצון שלהם, היכן הם מסכימים להתפשר, מה חשוב להם להשיג ועוד. בסופו של דבר תהליך גישור מוצלח יביא לחתימה של הסכם גירושין בין בני הזוג, דבר שיקל עליהם ועל המשפחה כולה את ההליך.

גישור גירושין בגירושין עם ילדים

כאשר מדובר על גירושים עם ילדים, גישור גירושין ללא ספק מהווה את האופציה הטובה ביותר. ילדים מתקשים להתמודד עם ההחלטה של הוריהם להתגרש. כל ילד מתמודד עם הבשורה בצורה שונה ולא מעט ילדים חווים משבר של ממש וזקוקים לטיפול רגשי על ידי מטפל מוסמך ומקצועי.

כאשר הליך גירושין מתנהל בצורה לא נעימה, כאשר יש מתח, מריבות וכעסים, ילדים חווים את הגירושים בצורה הרבה יותר קשה. מעבר לעובדה שגם כך יש להם קושי לקבל את ההחלטה של הוריהם להתגרש, הרי שאם הם חשים באמצע, אם הם מרגישים שהם צריכים לבחור צד או אם עומדים מול הורה אחד שעוין כלפי השני, הרי שהם יכולים להיפגע בצורה ניכרת.

על כן, גישור גירושין הוא האופציה האידאלית לכל זוג שמחליט להתגרש ויש לו ילדים ועל כן הוא מבין כי עליו להגיע להחלטות הנדרשות בצורה הטובה ביותר, ללא כעס, מתח, עצבים או כל רגש שלילי אחר שהילדים יחוו.

כיצד בוחרים מגשר גירושין?

אם החלטתם שגישור גירושין מהווה את האופציה הטובה ביותר עבורכם, חשוב שתבחרו את המגשר הטוב ביותר בתחום. הקפידו לבחור מגשר שהוא גם עורך דין דיני משפחה מקצועי ומנוסה, כך שהוא יוביל אתכם להסכמות הנדרשות בצורה יעילה וינסח בסופו של הליך הסכם גירושים עבורכם.

Share: