רשלנות רפואית בהריון-את לא לבד!

May 02 2023spiderus_admin

רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון היא רשלנות שעלולה לגרום לנזקים חמורים ביותר הן לאישה והן לעובר. חשוב מאוד שכל אישה שנגרם לה או ליילוד שלה נזק כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון, צריכה לדעת כי היא יכולה לתבוע בגין רשלנות רפואית וכל שעליה לעשות זה לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום המדובר אשר יסייע לה לבחון את המקרה ולהחליט האם יש עילה לתביעה. במידה ואכן יש עילה לתביעה הוא יגיש עבורה את התביעה וישיג לה את מקסימום הפיצויים המגיעים לה בין המצב.

רשלנות רפואית בהריון- במה מדובר?

חשוב לומר כי החוק איננו מגדיר באופן מדויק ומפורש מהי רשלנות רפואית בהריון, יחד עם זאת, הוא קובע כמה מבחנים כלליים ביחס לבעלי מקצוע שונים לרבות נותני שירותים רפואיים כגון: אחיות, רופאים ועוד. בהתאם לחוק, כל אדם שלא היה מזהיר מספיק או לא השתמש במיומנות שלו או ביצע פעולה שלא היה צריך לבצע, התרשל בעבודתו ובגין זאת ניתן לתבוע אותו בתביעת רשלנות רפואית. כלומר, כל איש מקצוע רפואי אשר סטה מרמת טיפול סבירה באישה בהיריון ובגין זאת נגרם לה או ליילוד נזק, עשוי להיחשב כאשם ברשלנות רפואית ולהיתבע בגין רשלנות זאת. כמובן שבכדי להחליט האם הוא אכן אשם בגין פעולות שביצע או שלא ביצע, יש צורך לבדוק את המקרה בצורה רצינית ולהבין כיצד הוא פעל או שלא פעל ומה היו ההשלכות של הדברים על האישה ההרה או על היילוד שלו. פנייה לעורך דין העוסק בתחום רשלנות רפואית בהריון היא קריטית בכל מקרה שבו אישה מעוניינת להגיש תביעה בגין רשלנות זאת. עורך דין מעין זה עובד עם גניקולוגיים ואנשי מקצוע מתחום המיילדות אשר מסייעים לו להבין האם אכן יש עילה לתביעה בתיק וכיצד כדאי להגיש את התביעה.

מקרים שכיחים של רשלנות רפואית בהריון

בין המקרים השכיחים של רשלנות רפואית בהריון ניתן למצוא: אי אבחון של מום חמור או תסמונת גנטית כלשהי בעובר במהלך בדיקות שבוצעו לאישה ההרה לרבות שקיפות עורפית, חלבון עוברי, סקירת מערכות ועוד, אי הפנייה של האישה לייעוץ גנטי על אף שתוצאות בדיקות שלה חייבו הפניה שכזאת ועוד. במקרה שכזה האישה יכולה לקבל פיצוי בגין הולדה בעוולה שנוצרה כתוצאה מרשלנות רפואית.

מקרה נוסף הוא אישה המצויה בפני סיכון של לידה מוקדמת בשל עברה או בשל מצבה הרפואי, ואיננה מטופלת במרפאה להריון בסיכון או איננה מקבלת טיפולים והנחיות במטרה למזער את הסיכון להופעת לידה מוקדמת של פג וכתוצאה מכך יולדת תינוק מוקדם שאיננו שורד במקרים חמורים או שסובל מנזקים חמורים

מקרים נוספים קשורים למצב הבריאותי של האישה ההרה במהלך ההיריון. אם היא סובלת מסוכרת או רעלת הריון אך לא מגלים זאת במהלך ההיריון שכן לא מפנים אותה לבדיקות הרלוונטיות במעקב הריון או שלא בודקים את תוצאות הבדיקות שלה ובגין זאת נגרם נזק לה או ליילוד, הרי שגם במקרים הללו ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון.

Share: