הידרותרפיה כטיפול משלים כיצד לשלב אותה עם רפואה רגילה

May 29 2023doritr

לפני אלפי שנים גילו בני האדם את כוחות הריפוי של מים. כיום מוצעים טיפולי הידרותרפיה שהם טיפולים באמצעות מים, הן לבני אדם והן לכלבים. מדובר על טיפול שמהווה רפואה משלימה ולא פעם הוא מסייע בשיקום מפציעה כלשהי, שיקום מניתוח שאדם או בעל חיים עבר ועוד.

ניתן לומר כי הידרותרפיה איננו מהווה טיפול יחיד במרבית הפעמים, אלא טיפול שמטרתו היא להשלים טיפול אחר שהאדם עבר במסגרת הרפואה הרגילה. אם אתם תוהים אודות טיפולי הידרותרפיה הן עבור בני אדם והן עבור כלבים, כדאי שתמשיכו לקרוא את הדברים הבאים.

טיפולי הידרותרפיה- במה מדובר?

המילה הידרותרפיה למעשה מורכבת מהשילוב של המילים הידרו, שפירושה הוא מים ותרפיה שפירושה הוא ריפוי. מדובר על טיפולים המתבצעים במים, לרוב המים בטמפרטורה חמימה והם רלוונטיים עבור מגוון מצבים שונים. הטיפול במים החמימים מחזק שרירים, מפחית מוקשות וכאבים, מגביר את התמיכה במפרקים וכך למעשה מאפשר לגוף לחזור לתזוזה טבעית.

הידרותרפיה לכלבים רלוונטית עבור שיפור חייהם של כלבים אשר סובלים מבעיות גופניות שונות, מריפיון שרירים מפאת הגיל או מחלה, כלבים הזקוקים לשיקום גופני לאחר תאונה כלשהי שעברו או ניתוח שעברו וכן היא מסייעת לכלבים שסובלים ממחלות או בעיות שונות בשלד או בשריר.

היתרונות של הידרותרפיה לכלבים

לטיפולי הידרותרפיה לכלבים יש מגוון יתרונות שונים לרבות: היא מקלה על כאבים שונים שהכלב סובל מהם, על נפיחות ועל קישיון, היא מחזקת את השרירים שלו וכן מתחזקת אותם, היא מסייעת בריפוי של עוויתות שריר, מגדילה את טווח התנועה במפרקיו של הכלב, משפרת את זרימת הדם בגופו, משפרת את סיבולת לב ריאה, מעלה את יכולת הריפוי של רקמות, מאיצה תהליכי החלמה מניתוחים ופציעות ועוד.

אין ספק כי מדובר על טיפולים יעילים מאוד עבור מגוון כלבים שונים ואם אתם חושבים שהכלב שלכם זקוק לטיפולים משקמים או מחזקים מכל סיבה באשר היא, ייתכן מאוד כי הטיפולים הללו יתאימו לו בצורה מדויקת.

כיצד משתלבים טיפולי הידרותרפיה עם רפואה רגילה?

טיפולי הידרותרפיה משתלבים עם טיפולים המוצעים במסגרת הרפואה הקונבנציונלית שכן, לא פעם אדם נדרש לעבור בגין מצבו ניתוח כלשהו שהוא הכרחי ובכדי להתאושש מהניתוח ולשקם את היכולות השונות שלו, הרי שהוא יזדקק לטיפולי הידרותרפיה.

גם אדם או כלב שנפצעו באופן כלשהו, יקבלו בוודאי טיפול כזה או אחר ברפואה הרגילה, אך לא פעם בכדי לשפר את המצב הגופני שלהם ולחזק את גופם, יידרשו לעבור גם טיפולי הידרותרפיה. כלומר, מדובר על טיפולים שמהווים רפואה משלימה ולא פעם מטרתם היא להשלים את הטיפול שהאדם או הכלב קיבל מהרפואה הקונבנציונלית.

מתי כדאי לבחור טיפולי הידרותרפיה עבור הכלב שלכם?

אם הכלב שלכם סובל ממחלות שונות אשר בגינן טווח התנועה שלו מוגבל, אם הכלב שלכם עבר תאונה כלשהי שהשביתה אותו והוא צריך לשקם את היכולות הגופניות שלו, אם הכלב שלכם עבר ניתוח כלשהו ועוד, הרי שאין ספק כי טיפולי הידרותרפיה יכולים לסייע לו ועל כן, כדאי לבחור בהם.

 

Share: